اهمیت توسعه فروشگاه های زنجیره‌ای در کشور

اهمیت توسعه فروشگاه های زنجیره‌ای در کشور

فروشگاه های زنجیره‌ای هم اکنون 5 درصد از توزیع کالا را در شبکه خرده‌فروشی کشور در اختیار دارند.

اهمیت توسعه فروشگاه های زنجیره‌ای در کشور

اهمیت توسعه فروشگاه های زنجیره‌ای در کشور

قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت،در افتتاحیه رسمی اتحادیه فروشگاه های زنجیره‌ ای با اشاره به نقش این فروشگاه ها در بهبود وضعیت خرده‌فروشی در کشور گفت: اگر این فروشگاهها خدمات خوبی به مردم ارائه دهند مانند سیل در کشور گسترش خواهند یافت.
به گزارش خبرنگار بخش بازرگانی خبرگزاری تسنیم، مجتبی خسروتاج امروز در مراسم افتتاحیه اتحادیه فروشگاههای زنجیره‌ای اظهار کرد: فروشگاههای زنجیره‌ای هم اینک ۵ درصد از توزیع کالا را در شبکه خرده‌فروشی کشور در اختیار دارند و با توجه به استقبالی که مردم از آنها انجام داده‌اند امکان افزایش سهم آنها در بازار خرده فروشی کشور وجود دارد.

وی افزود: اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای به خوبی می‌تواند شرایط بازار را رصد و حتی کنترل و وضعیت رکود و خروج از رکود را اعلام کند.

قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور می‌تواند سطح کیفیت عرضه کالا و همچنین انتظار مردم را بالا ببرد.

خسروتاج تصریح کرد: یکی از دلایلی که افراد به سمت کالاهای خارجی می‌روند کیفیت آنها است زیرا همه کیفیت بالای کالا را تشخیص و مصرف آن را ترجیح می‌دهند بنابراین فروشگاههای زنجیره‌ای می‌توانند با بالا بردن کیفیت سطح سفارش به تولیدکنندگان داخلی در عمل سطح کیفی کالاهای تولید شده در کشور را بالا ببرند.

وی یادآور شد: در میان اتحادیه‌های صنفی موجود در کشور برخی از آنها فعالیتهای موازی داشته و در مواردی سنگ بنای محکمی ندارند به همین دلیل به دنبال ادغام آنها هستیم.

خسروتاج اظهار کرد: در مواردی مشاهده شده است که ۳ اتحادیه در خصوص یک واحد صنفی اعمال نظر و در امور آنها دخالت می‌کنند اما امیدواریم که اتحادیه فروشگاههای زنجیره‌ای طوری خود را شکل دهد تا برای باقی اتحادیه‌های صنفی الگو باشد.

وی با اشاره به اینکه وزیر صنعت نیز بر توسعه فروشگاههای زنجیره‌ای در کشور تاکید دارد، گفت: فروش کالا در فروشگاههای زنجیره‌ای باید توسعه یابد و اگر فروشگاههای زنجیره‌ای بتوانند خدمات خوبی به مردم ارائه دهند مانند سیلی گسترش می‌یابند و کسی نیز نمی‌تواند جلوی آنها بایستد.

نظرات

  • صادق ۲۵ مهر ۱۳۹۵
  • افسانه ۲۵ مهر ۱۳۹۵